Конспект уроку мистецтва у 2 класі "Зимовий пейзаж"
![](https://1a47d63aff.cbaul-cdnwnd.com/75de638192fc53b2c778cc1bb8dfdc22/200000082-e36b3e463a/zagadki-o-zime.jpg?ph=1a47d63aff)
Воістину, мистецтво укладено в природі; хто вміє виявити його, той володіє ним.
Мета: узагальнити та закріпити
вивчене з теми "Виражальне та зображальне в музиці", навчитися через музику
"бачити" картини природи.
Завдання: навчитися слухати і розуміти музику; "малювати" її у своїй уяві.
Обладнання: CD-диски з музичними записами, фортепіано, комп'ютер, мультимедійний проектор, репродукції картин
ХІД УРОКУ
I. Організація класу.
Вхід учнів під музику Антоніо Вівальді "Трійка" з циклу "Пори року"
Музичне вітання
II.Повідомлення теми і мети уроку.
Учитель: Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми навчимося через музику «бачити» картини природи, а також розуміти музику і малювати її в своїй уяві.
III.Актуалізація опорних знань.
Учитель: На попередніх уроках ми з вами говорили про те, що музика щось виражає або зображує. Скажіть, що може виражати і зображати музика?
Відповіді дітей
Учитель: А також музика може малювати картини природи, пори року...
Хто вночі у лісі, полі
Побілив усе довкола?
Хто смереку і ялину
Вбрав у сніжну кожушину? (Зима)
Хто наткав полотнаАж від лісу до вікна?
І сміється, задається:-
Ось така ширина. (Зима)
IV.Вокально-хорова робота
1. Виспівування.
Впр.№1. «Зимонька-зима», впр.№2. Канон.
2.Спів.
2.1.Робота над мелодією приспіву пісні «Біла казка» О. Янушкевич.
2.2. Виконання пісні.
V. Робота над матеріалом уроку
Послухайте п'єсу і визначте за характером музики, який час року зобразив композитор Вівальді у своїй музиці.
1.Прослуховування п'єси А. Вівальді "Зима" з циклу "Пори року".
2.Бесіда.
Учитель: Як ви думаєте, якого характеру ця п'єса?
Відповіді дітей
Учитель: А в який час року, зображена в п'єсі, до нас приходить магія, чудо?
Діти: Взимку!
Вчитель: З приходом зими природа перетворюється! Які прикмети зими ви, хлопці, можете назвати?
Відповіді дітей
Учитель: Сніг, мороз, зима - все це створює незвичайну красу навколишньої нас природи в зимову пору, яку намагалися передати у своїх творах художники! Подивіться, як це у них вийшло!
3. Демонстрація зображень зимового пейзажу В. І. Шишкіна, К. Ф. Юона
Запитання дітям:
1. Діти, що ви бачите на картині?
2. Які фарби використали художники? (Відповіді дітей)
Учитель: Ці тони називаються холодними - вони частіше зустрічаються у художників, які хочуть передати стан природи в зимовий час року. Які почуття викликають у вас картини? (Відповіді дітей)
Учитель: Молодці! А зараз ми з вами пограємо в сніжки прямо на уроці!
(Заздалегідь приготовано по 1 кульці з вати для кожного учня. При словах "сніг, сніг" - два рази підкинути кульку в долоньці).
В ялинових лапах - сніг, сніг;
Пні в пухнастих шапках - сніг, сніг;
Заіскрилось поле- сніг, сніг;
Біле роздолля - сніг, сніг;
По лугах - полянах - сніг, сніг;
На ковзанці скляній - сніг, сніг;
Летить, кружляє сніг, сніг;
Нам рум'янить щоки - сніг, сніг;
В'ється білим роєм - сніг, сніг;
Вихори, ніби коні - сніг, сніг;
Ловимо ми в долоні - сніг, сніг.
Учитель: Діти, я думаю, що картини зимового пейзажу і музика А. Вівальді надихнули вас на творчість, і зараз ви самі продемонструйте все, що у вас асоціюється із зимою. Ви будете малювати під музику, яка допоможе вам створити потрібний настрій.
5.Перегляд дитячих малюнків.
VI. Підсумки уроку
Учитель: У вас вийшли прекрасні пейзажі, в яких ви зобразили зимовий час року! Крім фарб і вашого старання, що ще допомогло вам створити такі гарні малюнки?
Діти: Музика.
Учитель: Правильно! Сьогодні на уроці звучала музика Антоніо Вівальді з циклу "Пори року". Отже, давайте подумаємо, що виражає та зображує музика?
Діти: Пори року; картини природи; почуття, думки людини і все те, що нас оточує.
VII. Заключна частина
Вихід учнів під музику Антоніо Вівальді "Трійка" з циклу
"Пори року".