Конспект уроку музичного мистецтва у 2 класі "Який характер у музики?"

19.10.2016

Даний урок відноситься до розділу "Виражальне та зображальне в музиці". Матеріал уроку дає можливість вчителю продовжити роботу з вивчення засобів музичної виразності, які відіграють вирішальну роль у створенні музичних образів. Різноманітні форми і методи навчання роблять даний урок не тільки пізнавальним, але й цікавим, надає можливість розвивати у дітей любов до музики, пісні, творчої праці і,насамперед, бажання навчатися.

Тема чверті: Виражальне та зображальне в музиці

Тема уроку: Який характер у музики?

Мета: навчити учнів визначати особливості емоційного змісту засобами музичної виразності, що відіграють вирішальну роль у створенні музичних образів; продовжити формування в учнів зорово-слухове сприйняття; розвивати творчі здібності учнів; прищеплювати учням любов до музики, пісні, творчої праці, бажання навчатися.

Музичний матеріал: М. Сильванський «Пташка і кицька», Е. Гріг «Похід гномів», А. Житневич «Семеро гномів».

Наочні посібники: нотна хрестоматія, портрет Е. Гріга, наочність до слухання музики.

Обладнання: ТЗН, дитячі музичні інструменти, фонохрестоматія

Тип уроку: комбінований

ХІД УРОКУ

Учні заходять у клас

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Перевірка готовності класу до уроку. Музичне вітання

Урок музики у нас!

Запросив усіх нас в клас!

Привітаймось дружно всі!

До, ре, мі, фа, соль, ля, сі!

ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель: Кожен з нас має характер: хтось ‒ спокійний, мрійливий, хтось ‒ жвавий, непосидючий. Поміркуймо: якщо музика виражає настрій, почуття людини, може, вона має й характер? І що може впливати на характер музичного твору? Саме сьогодні на уроці ми з вами будемо визначати, який характер у музики. Це й буде темою нашого уроку.

І що ж впливає на характер музичного твору? (Відповіді учнів). Так, це ритм, темп, динаміка. А для того, щоб музиканти зрозуміли загальний характер твору, його відмічають в нотах на початку музичного твору. Тоді жителі країни Музики знають, як його виконувати.

(На дошці - смайлик сумний і смайлик веселий. Учні підбирають слова під веселий та сумний смайлики)

Учитель: Молодці, діти! Дуже добре ви підібрали характеристику музики під смайлик.

ІІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

1. Слухання музики

Учитель: Коли я сьогодні йшла до школи, то побачила цікаву картину: на тоненькій гілочці сиділа пташка, а за нею спостерігала кицька. Я згадала твір М. Сильванського «Пташка і кицька». Послухайте його та дайте відповідь на запитання «Як музика допомагає їх уявити?».

(Слухання музики)

Питання класу: Порівняйте, будь ласка, характери мелодії Пташки та Кицьки.

2. Музична грамота

Учитель: Давайте згадаємо, які композитор використав звуки, щоб зобразити Пташку? (відповіді учнів: високі і голосні). А ще які? (відповіді учнів: короткі). А для кицьки? (відповіді учнів: середні., голосні і довгі). Молодці! А хто на дошці може зобразити короткі звуки? Довгі звуки? (відповіді).

А зараз давайте пограємо в гру «Телевізор» (діти грають). Дуже добре! Молодці!

3. Слухання музики

Учитель: Діти, а пазли ви любите? У пазлах ми зустрічаємося з різними героями. Хто є сьогоднішнім нашим гостем? Про це ви дізнаєтесь, відгадавши загадку.

Він носить замість шапки

Веселий ковпачок

І зростом він всього лише

З хлопʼячий башмачок.

З ліхтариком по лісу він

Йде з піснею разόм.

Не з ким його не сплутаєш!

Так хто це діти?... (Гном)

Учитель: У старому і дуже великому лісі мешкало багато різних тварин, а дерева у спекотний день перетворювались на велетенські парасольки, що не пропускали сонячні промінчики униз. І лише на галявинах, де дерев не було, яскраво світило сонечко, даруючи лісовим мешканцям своє тепло. Біля однієї галявини зростав старий дуб, але він ще залишався могутнім деревом. саме тут улаштували собі домівку брати-гноми.

Хатинка була невеличкою, але вигляд зовні мала дуже охайний. Усередені ж було лише декілька кімнат - кухня, вітальня і спальня, а ще велика комора, де брати тримали свої запаси.

Усі гноми мали цікаві імена. Найстаршим братом був Бормотун. Ні, він не був злим братом, але йому все не подобалось, він на всіх постійно сердився, в усьому він вбачав якісь вади, ось тому і ім'я в нього таке - Бормотун.

Середній брат Веселун - ну дуже любим він звеселяти всіх навколо!

Молодший брат - Бешкетник. Ох й непосидючий він був! І дня не минало без його витівок!

Про одного з них Едворг Гріг написав п'єсу. Послухайте її уважно і дайте відповідь на запитання. Якого гнома зображено у п'єсі?

(Слухання твору Е. Гріга «Похід гномів»)

Учитель: Чому ви вирішили, що саме Бормотунові присвячено цю п'єсу? Яким є її характер? Поміркуйте, чому міг сердитися маленький гном? (відповіді дітей).

4. Вокально-хорова робота

Учитель: Як і всі люди, гноми дуже люблять співати. Давайте подивимось, як співають гноми.

(перегляд уривку з мультфільму)

  • Який характер у пісні гномів?
  • А зараз ми з вами прослухаємо, а потім розучимо пісню про гномів (слухання пісні А. Житкевича «Семеро гномів»)

(Розучування пісні, повторення правил співу, робота над диханням одночасним початком співу, м'якістю звуковедення).

ІV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Учитель: Сьогодні на уроці ми дізналися, що музика, як і людина, може мати різні характери.

Давайте всі разом відпочинемо і зловимо різні гарні сніжинки, так як за вікном зима. Але сніжинки не прості, а заговорені. Хто відповість на запитання, той і зловив сніжинку.

  • Яка тема сьогоднішнього уроку?
  • Які бувають характери музичних творів?
  • Пригадайте, який музичний твір ми слухали?
  • Які є звуки в музиці?
  • Який характер пісні, що співали гноми?
  • Як ми називаємо короткі звуки?
  • Як ми називаємо довгі звуки?

V. ПРОЩАННЯ

© 2016 Worlds Collide. Все права защищены.
Создано с помощью Webnode
Создайте свой сайт бесплатно! Этот сайт сделан с помощью «Webnode». Создайте свой собственный сайт бесплатно уже сегодня! Начать