Конспект уроку музичного мистецтва у 3 класі

17.10.2016

Музика виражає те, що не може бути сказано і те, про що неможливо мовчати.

Віктор Гюго

Тема: Жартівливі та сумні інтонації. Запитальні, стверджувальні, окличні ін­тонації в мові та музиці. Ритмічні інтонації. Пісні рідного краю. Віктор Косенко «Дощик», «Гумореска», «Колискова» - слухання. Повторення вивчених пісень

Мета. З'ясувати, які почуття може передавати музика; розвивати співацькі на­вички, почуття ритму, вміння аналізувати прослухану музику і розпові­дати про неї; підтримувати бажання учнів брати активну участь у народ­них іграх; виховувати любов до народних традицій, бажання їх зберігати та відтворювати.

Методично-дидактичне забезпечення уроку. Музичний інструмент (за наявності - фортепіано, баян, акордеон), музично,-темброві інструменти, програвач СО, «Хрестоматія» та «Фонохрестоматія» з музики 3 клас.

Хід уроку

1. Організаційна частина.

Встаньте, діти, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться ви до мене,

Посміхніться і до себе,

Привітайтесь: «Добрий день!»

1. Вхід до класу під звучання пісні (за вибором учителя).

2. Музичне привітання.

Сорока-ворона

на припічку сиділа,

діткам кашку варила,

ополоником мішала,

діток годувала.

3. Повідомлення теми уроку.

1. Робота з підручником, с. 42.

2. Музична гра Василя Верховинця «Гляньте всі» (див. урок № 7).

4. Слухання музики.

Віктор Косенко «Дощик», «Гумореска», «Колискова».

1. Загальні відомості про композитора.

1918 року Віктор Степанович Косенко закінчив Петроградську консерваторію по класах композиції у Н. А. Соколова та фортепіано у   І.С. Миклашевської. З 1918-го викладав у Музичному технікумі в Житомирі (пізніше - директор Житомирського музичного училища, у 1938 році закладові надали його ім'я). З 1929-го викладав у Київ­ському музично-драматичному інституті (з 1932 - про­фесор). У 1934-37 рр. працював у Київській консервато­рії. В історію української музики Віктор Косенко увійшов насамперед як неперевершений лірик. Його вокальна, ка­мерна і симфонічна творчість наповнена романтичними інтонаціями слов'янської музики і народної пісні.

В. Косенкові, одному з небагатьох українських композиторів того часу, пощастило отримати європейську музичну освіту. Його дитинство пройшло у Варшаві. Він був вундеркіндом: у шість років, не знаючи нот, грав на слух Па­тетичну сонату Бетховена. Унікальні здібності хлопчика розвивали професори Варшавської консерваторії. Музичну освіту продовжив у метрів Петербурзь­кої консерваторії. Її тодішнім директором був відомий російський компози­тор Олександр Глазунов. Оцінивши обдарованість юнака, він звільнив його від платні за навчання. У Петербурзі музикант зустрічався з Рахманіновим та Скрябіним.

Більшу частину життя Віктор Степанович прожив у Житомирі. Тут разом з друзями-музикантами створив мистецьке середовище, яке не поступалося столичному. На життя молодий Косенко заробляв, ілюструючи музикою німі фільми. Сучасники розповідають, що глядачі бігали за ним із кінотеатру в кінотеатр, щоб послухати дивовижну гру музиканта. Адже Віктор Степанович був феноменальним піаністом. Він залишив по собі десятки творів, які увійшли в золотий фонд української фортепіанної музики. Серед них «Альбом дитячих п'єс», на якому зростало багато поколінь юних піаністів. У своїй творчості, різноманітній за жанрами і переважно ліричній за характером, В. Косенко спи­рався на традиції російської (П. Чайковський, С. Рахманінов, О. Скрябін) та української класики (М. Лисенко).

Прожив композитор лише 42 роки. Помер 3 жовтня 1938-го. Похований на Байковому кладовищі.

У Києві відкрито Меморіальний музей-квартиру композитора.

«24 п'єси для фортепіано» - на сьогоднішній день один з найкращих збірників дитячої фортепіанної музики, що так яскраво і щиро передає внутрішній світ дітей. -

2. Слухання творів.

3. Обговорення.

5. Фізкультхвилинка.

Білка

Білка в лісі стриб та сгриб -

(стрибай, як білочка)

І знайшла великий гриб.

(покажи, який великий)

А додому принесла,

(несемо гриб у руках)

Гриб не влазить до дупла.

(пробуємо пропхати)

Довелося білочці Гриб сушить на гілочці.

(нанизуємо на ниточку гриб і сушимо)

А. Качан

6. Повторення пісні.

Музика В. Кленца, слова В. Поповича «Співучий колобок».

7. Музична грамота.

1. Робота з підручником, с. 42. Ознайомлення з нотою «мі».

2. Аналіз почутого.

3. Цікаві розповіді.

4. Робота в зошиті.

8. Підсумок уроку. Релаксація

9. Вихід з класу під звучання пісні (за вибором учителя). 

© 2016 Worlds Collide. Все права защищены.
Создано с помощью Webnode
Создайте свой сайт бесплатно! Этот сайт сделан с помощью «Webnode». Создайте свой собственный сайт бесплатно уже сегодня! Начать